czwartek, 18 sierpnia 2016

Włoska klasyka: Iveco

części iveco


Na samym początku postanowiliśmy stworzyć wpis przybliżający sylwetkę firmy kojarzonej nawet przez laików niezwiązanych z tematyką samochodów ciężarowych. Chodzi o włoskie Iveco, którego logo każdy z nas wielokrotnie widział na naszych drogach. Kolejnym dowodem na popularność tej marki jest wszechobecność części Iveco w serwisach nie tylko krajowych, ale i zagranicznych.

Firma pochodząca z kraju o kształcie buta sławę zdobyła dzięki popularnemu modelowi Stralis. który przeszedł długą ścieżkę ewolucji na przestrzeni lat. Dwie ogromne zmiany to 2007 i 2013 rok. W tych latach dość znacznie zmodyfikowano silnik, przód pojazdu i wygląd kabiny - jak więc widać firma ciągle ulepsza swoje flagowe produkty nie spoczywając na laurach. Zdobywanie części Iveco do różnych modeli jest ułatwione przez częściowe ujednolicanie poszczególnych modeli w jednej rodzinie produktów. Przykładem jest półautomatyczna skrzynia biegów EuroTronic - rozwiązanie stosowane we wszystkich odsłonach słynnego Stralisa.

Utrzymanie dobrego wizerunku firmy ułatwia to, że regularnie zdobywa dość sporo nagród. Nowe Strasily utrzymują wysoki poziom, o czym świadczyć może choćby najnowsza wersja, w której użyto sześciocylindrowych silników Cursor o zmiennej geometrii (z lepszymi parametrami pojemności, momentu obrotowego przy niezmienionym zużyciu paliwa). Zdecydowanie można stwierdzić, że renoma firmy nie wzięła się znikąd, a kierowcy korzystający z ciężarówek tego producenta wyrażają zwykle zadowolenie z pojazdów tej firmy.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz